Zielone kosmetyki, naturalny sposób na piękno

Pochodzące z natury zielone kosmetyki to doskonałe produkty do pielęgnacji skóry. Pozbawione szkodliwych substancji, mogą być wykorzystywane przez całą rodzinę. Wystarczy wybrać te właściwe, aby cieszyć się gładką i dobrze nawilżoną skórą.

Najlepsze produkty do makijażu z drogerii Rossmann

Zielone kosmetyki, naturalna pielęgnacja skóry

Naturalna pielęgnacja skóry oparta jest przede wszystkim na ekologicznych substancjach. Zielone kosmetyki zawierają w swoim składzie tylko roślinne komponenty. Niewymyślne bazy kosmetyczne wzbogacone sokiem z owoców, warzyw i wyciągiem z ziół to prosta i bezpieczna pielęgnacja skóry. Naturalne kosmetyki mogą być stosowane przez całe rodziny, nawet przez małe dzieci i niemowlęta. Brak konserwantów, silikonów, parabenów i PEG-ów czyni z nich delikatne i bezpieczne produkty dla wszystkich.

Zielone kosmetyki mogą być używane przez wszystkie osoby, także przez ludzi podatnych na alergię. Przed ich użyciem warto jednak wykonać prosty test i sprawdzić, jak zareaguje skóra. Test ten nie zastąpi konsultacji dermatologicznej, ale pomoże sprawdzić reakcję na wybrane produkty. Na oczyszczoną skórę przedramienia, za uchem lub z boku szyi aplikujemy niewielką dawkę kosmetyku i czekamy na reakcję. Aplikację ponawiamy przez 3 dni. Jeżeli w tym czasie nie wystąpią niepożądane reakcje (świąd, pokrzywka, zaczerwienienie), można bezpiecznie stosować produkt. Naturalne kosmetyki pomimo badań i prostych ekologicznych składów mogą powodować tak jak każdy inny produkt, niepożądaną reakcję u poszczególnych osób, zwłaszcza u ludzi z alergią. Dlatego warto przeprowadzić test, wprowadzając nowy produkt do pielęgnacji skóry.

Jak przechowywać naturalne kosmetyki

Produkty naturalne pozbawione są konserwantów przedłużających ich trwałość. Zazwyczaj ich przydatność nie przekracza 6 miesięcy. Jednak jest to sprawa indywidualna danego produktu, dlatego zawsze należy czytać dołączoną ulotkę i sprawdzać datę ważności.

Organiczne produkty, z uwagi na brak konserwantów, są wyjątkowo wrażliwe na otoczenie. Najlepiej przechowują się w pomieszczeniach, w których panuje pokojowa temperatura, lub jeżeli producent zaleci, w lodówce. Warto też zadbać o szczelność opakowania. Wystawione na działanie powietrza zielone kosmetyki szybko tracą swoje cenne właściwości (powietrze sprzyja ulatnianiu się wartościowych substancji) i jełczeją.

Nie należy też zapominać o regularnym sprawdzaniu stanu produktów kosmetycznych, nie tylko naturalnych i terminu ważności. Rozwarstwiony, zjełczały o dziwnym zapachu kosmetyk należy bezwzględnie wyrzucić. Prawdopodobnie produkt był źle przechowywany lub minęła jego data przydatności.

Naturalna pielęgnacja oparta na ekologicznych, zielonych kosmetykach to doskonałe rozwiązanie zarówno dla naszej skóry, jak i dla środowiska. Wystarczy dopasować ją do swoich potrzeb, aby cieszyć się gładką, zdrową i młodą skórą przez długi czas.