Jak dobrać odpowiedni podkład?

Skąd wiesz, który podkład jest dla Ciebie odpowiedni? Kiedy przychodzi czas na zakup podkładu, każda z nas ma mnóstwo pytań: jak wybrać odpowiedni dla siebie podkład? Spójrzmy prawdzie w oczy: zakup odpowiedniego podkładu może być wyzwaniem. Odcień skóry, rodzaj skóry i konsystencja produktu to kluczowe czynniki, które mogą zadecydować o Twojej decyzji. Chcesz wiedzieć więcej?

Dobór podkładu do odcienia skóry

Jeśli istnieje jeden podstawowy wymóg przy zakupie podkładu, to jest nim przyjrzenie się własnemu odcieniowi skóry. Obecnie marki makijażowe znacznie zwiększyły gamę dostępnych odcieni, więc różnorodność katalogów jest zróżnicowana i obszerna. Jak więc wybrać odpowiedni podkład? Ogólną zasadą jest zawsze wybieranie odcienia, który jest najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. Aby odkryć zgodność tonów podkładów makijażu, można wykonać następujący trik:

  • Nałóż na twarz, w okolicy żuchwy lub czoła, trzy pośrednie odcienie podkładu, które są jak najbardziej zbliżone do koloru Twojej skóry.
  • Z tej trójki należy wybrać ten, który najlepiej łączy się i wtapia w skórę.
  • Aby upewnić się, że zrobisz to dobrze, spróbuj wykonać ten test w naturalnym świetle w ciągu dnia.

Wybór podkładu bez wyrównania kolorytu skóry

Często zdarza się, że koloryt skóry nie jest równomierny. W takim razie skąd mamy wiedzieć, jaki rodzaj podkładu wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór dwóch rodzajów podkładu:

  • Podkład, który pasuje do jaśniejszych obszarów twarzy.
  • Kolejny podkład na ciemniejsze obszary.
  • Jeśli Twoja skóra nie jest jednolita, będziesz musiała stosować podkład strefami, aby uzyskać naturalny i profesjonalny efekt. Innym trikiem na nierówną skórę jest mieszanie dwóch podkładów, dzięki czemu znacznie szybciej wykonasz makijaż i uzyskasz podobny ton na całej twarzy.

Wybór podkładu w zależności od rodzaju skóry

Jak dobrać podkład do rodzaju cery? Kolejnym podstawowym wymogiem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego podkładu, jest przyjrzenie się swojemu typowi skóry, ponieważ będzie on również czynnikiem decydującym o wyborze, ponieważ istnieją różne rodzaje podkładów: płynne, kompaktowe, w sztyfcie itp. Aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej nadaje się do Twojego typu skóry, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

Skóra tłusta: jeśli masz skórę tłustą, najlepiej wybrać podkład o aksamitnym wykończeniu i najlepiej oil free. Możesz zdecydować się na podkłady w kompakcie lub w sztyfcie, ale tak naprawdę ważne jest, aby wykończenie było matujące i pudrowe.
Skóra normalna i sucha: jeśli Twój typ skóry jest normalny lub ma tendencję do przesuszania się, najlepiej zdecydować się na podkłady płynne i fluidowe, o bardziej treściwym wykończeniu. Ostatnio w makijażu stały się modne ostre kolory. Sprawdź, czy warto podążać za tym trendem: https://beautystyle.pl/mocne-kolory-w-makijazu-czy-warto-podazac-za-tym-trendem