Jak leczyć łysienie?

Łysienie powoduje częściową lub całkowitą utratę włosów, generując udrękę, depresję i niskie poczucie własnej wartości u osób, które na nie cierpią. Przyczyn łysienia jest wiele, ale najczęstsze są czynniki genetyczne i problemy hormonalne. Na szczęście nauka idzie do przodu i istnieją narzędzia do kontrolowania tej patologii, która dotyka więcej mężczyzn niż kobiet. Dowiedz się, jak leczyć łysienie w tym artykule.

1. Przed rozpoczęciem leczenia łysienia należy ustalić, czy wypadanie włosów, na które cierpisz, można uznać za łysienie. To normalne, że człowiek traci co najmniej 100 włosów dziennie, jeśli uważasz, że utrata włosów jest większa, to możesz cierpieć na łysienie. Jednym ze sposobów, aby się o tym przekonać, jest sprawdzenie, czy często zostawiasz zbyt dużo włosów pod prysznicem, na szczotce, na poduszce i na ubraniach.

2. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby leczyć łysienie, jest konsultacja z lekarzem. Tylko specjalista będzie w stanie określić, jaka jest prawdziwa przyczyna łysienia i zaproponować Ci rozwiązania, które pozwolą na leczenie tego konkretnego problemu, który po opanowaniu pozwoli Ci przestać tracić włosy.

3. Zastrzyki sterydowe są znaną alternatywą w leczeniu łysienia. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w dotknięty chorobą obszar skóry głowy substancji, które stymulują produkcję nowych włosów. Stosuje się je zazwyczaj tylko na małych obszarach, a ich podawanie jest zazwyczaj bardzo bolesne.

4. Istnieje wiele maści, które oferują pozbycie się łysych plam i leczenie łysienia. Należy jednak sprawdzić, czy wybrany przez nas krem zawiera klobetazol, substancję chemiczną, która stymuluje wzrost włosów, ale nie powstrzymuje łysienia. Nie zaleca się jego stosowania dłużej niż dwa tygodnie, ponieważ jego skutki uboczne mogą nadmiernie wysuszać skórę.

5. Jednym z najczęściej stosowanych związków w produktach do leczenia łysienia jest minoksydyl, który jest idealny ze względu na swoje działanie w stymulowaniu aktywności komórkowej, a tym samym produkcji nowych włosów. Choć nie stanowi on lekarstwa na łysienie, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia jego następstw. Niektóre osoby próbowały kremów z tym związkiem i nie doznały oczekiwanych rezultatów. Więcej o minoksidylu i łysieniu dowiesz się w https://www.twardziele.pl

6. Jedną z najczęstszych przyczyn łysienia jest stres. Kontrolowanie stresu pozwoli Ci zniwelować łysienie. Rozważ medytację i sport jako idealne narzędzia, aby pokonać stres i móc kontrolować łysienie.