Streetwearowy niezbędnik

Lubisz stawiać na różnorodne, a jednocześnie swobodne stylizacje? W takiej sytuacji nie powinieneś się obawiać tego, co proponuje dla Ciebie styl streetwear. Jest to trend, który zrodził się na ulicach światowej sławy stolic i na dobre zagościł również w rzeczywistości Polski. Choć powstał on w latach 70-tych w warunkach młodzieńczego, pełnego przekory buntu, bardzo szybko zyskał uznanie na całym świecie. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest doskonałe wręcz łączenie sztuki oraz sportu. To właśnie teraz wiele marek z całego świata kieruje się zasadami wyznaczanymi przez ten styl.

Wykreuj własną stylizację

Streetwear opiera się na samodzielnym wyborze tego, jak chcesz się prezentować. To Ty decydujesz, jaki typ butów wybierzesz, jakie spodnie z nimi połączysz i jaką dobierzesz bluzę lub t-shirt. Podstawą jest wygoda i luz, czyli to, co jest esencją mody ulicy. Ważne jest również to, że moda ta w żadnym miejscu nie jest zależna od tego, co króluje na wybiegach i w salonach mody. Styl ten szczególnie upodobały sobie marki sportowe, co pokazuje brand Ellesse. W polskim sklepie można znaleźć wiele wyjątkowych przykładów tego, jak ta marka stara się realizować zamysły stylu streetwear, w których nie najmniej istotne jest to, aby wyraźnie eksponować na ubiorze emblematy oznaczające producenta oraz ulubione zespoły.

Ellesse – marka bliska streetwearowi

Marka Ellesse jako jedna z pierwszych postawiła na logomanię, czyli wyraźne eksponowanie logo firmy. Dzięki temu obecnie dostrzec można królowanie t-shirtów z naszywkami, emblematami. Ellesse w polskim sklepie znakomicie podkreśla, co jest ważne dla osób stawiających na streetwear. W dziedzictwie firmy i w modzie ulicznej można dostrzec wyraźny nacisk na to, aby stawiać na pełną indywidualizację tego, co się nosi. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można spotkać m.in. t-shirty i bluzy, w których każdy sam może wybrać, co zostanie wyszyte.

Bez czego się nie obędziesz?

W modzie streetwear panuje pełna, nieograniczona dowolność. Warto jednak zauważyć, że są pewne rozwiązania, które sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. Warto na nie postawić m.in. wtedy, gdy nie mamy pomysłu na to, jaki styl obrać. Warto zacząć od:

  • Flanelowej koszuli w kratę,
  • Miejskiego plecaka-worka,
  • Kurtki bomberki,
  • Oversize’owego t-shirtu.

Jest to doskonały punkt wyjścia dla mężczyzny starającego się na stworzenie własnego, unikalnego zestawu.

Kiedy nie wypada postawić na streetwear?

Moda uliczna pozwala na wykazanie unikalności własnego charakteru. Podkreślenie indywidualizmu dla wielu osób jest niezwykle ważne, wręcz kluczowe. Streetwear sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma wyraźnego dress codu. Należy jednak pamiętać o tym, że są sytuacje, w których zdecydowanie złym pomysłem jest ubieranie tak odważnych ubrań. Należy do nich praca. Wyjątkiem może być sytuacja, w której dobrze widziane jest ubiór luźny. Nie sprawdzi się to jednak w urzędzie oraz na uczelni. Dlaczego? Niektórzy ludzie mogą odebrać to jako swoisty wyraz braku szacunku, a nie to jest celem stylu streetwear.