Najciekawsze fakty i mity na temat kobiecego ciała

Każda kobieta jest inna i każda jest wyjątkowa.

W zależności od cech indywidualnych możesz spotkać kobiety bardzo różne. Jest jednak kilka faktów o kobietach z którymi nie można dyskutować. Są one po prostu prawdzie i dotyczą każdej kobiety. Kobiece ciało jest pełne ciekawostek, które zainteresują nawet największego eksperta w tym temacie.

Kobiety- żony, partnerki, matki oraz siłaczki.

Oto fakty mówiące o kobietach:

1. Kobiety postępują bardziej racjonalnie niż mężczyźni – to szczera prawda panowie, odpowiada za to grubsza kora mózgowa. Dzięki temu kobiety myślą i postępują bardziej racjonalnie niż mężczyźni.
2. Ruchliwość szyi kobiet jest większa niż mężczyzn – można to zauważyć na podstawie reakcji płci. Jeśli zawołasz mężczyznę odwróci całe ciało, jeśli kobietę obróci jedynie głowę. Wynika to z bardziej elastycznej struktury mięśni u przedstawicielek płci pięknej.
3. Kobiety odczuwają ból intensywniej niż faceci – spowodowane to jest większą ilością receptorów nerwowych.
4. Kobiety spalają tłuszcz wolniej niż faceci – niestety jest to prawda, która powoduje wiele rozczarowań.
5. Kobiety mają silniejszą odporność – być może dlatego też częściej lepiej znoszą choroby?
6. Dzięki drugiemu chromosomowi X kobiety lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem kolorów
7. Kobiece ciało jest bardziej elastycznie niż ciało mężczyzny

Poza ciekawymi faktami na temat kobiecego ciała powstało także wiele mitów. Oto niektóre z nich:

1. Punkt G nie istnieje – prawda jest taka, że istnieje a dzięki jego prawidłowej stymulacji mężczyzna może dać swojej partnerce wiele rozkoszy.
2. Utrata błony dziewiczej może nastąpić tylko w wyniku współżycia seksualnego – każda błona jest inna i można ją utracić na różne sposoby. Masturbacja czy nieodpowiednie użytkowanie tamponów a także niektóre urazy mogą pozbawić kobietę błony dziewiczej bez seksu.
3. Kobiecy mocz wydostaje się poprzez waginę – niektóre kobiety niestety również tak myślą. Trzeba powiedzieć to jasno, raz na zawsze – kobieta oddaje mocz poprzez cewkę moczową.
Oto najciekawsze fakty i najbardziej bzdurne mity na temat kobiecego ciała. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć o kobietach i ich ciałach jak najwięcej.